Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yeni Bir Hayat Hikayesi

YazarMesaj
xbobx
Üye
Üye
xbobx

Yeni Bir Hayat Hikayesi Empty
MesajKonu: Yeni Bir Hayat Hikayesi   Yeni Bir Hayat Hikayesi Icon_minitime1Cuma Ara. 24, 2010 10:59 pm

HAYAT HİKÂYESİ
Biz bu Dünya’da bir kez doğduk bir kez öleceğiz. Ben de size bunu kendi hayatımı anlatacağım.
Doğumum başlayınca ben hiç ağlamamışım. Doktorlar beni bir şeye sardılar ve bir odaya koydular. Burası gece karanlık olduğu için hep doktorları ağlayarak rahatsız edermişim. Evet, karanlıktan korkuyordum ama durun hemen gülmeyin, her insan karanlıktan biraz olsun korkar. Eve Gelince o resimli televizyonu gördüm. İlk anne kelimesini televizyondan öğrendim. Gözlerim kapalı olsada her şeyi duyuyordum. Bir yıl olmadan gözlerimi açıp yürümeye başladım. Buna en çok annem şaşırdı hiç düşmeden ilk yürümede yürümeyi öğrenmiştim. Artık televizyonu sık sık izlemeye başladım. Beni televizyon başından çekseler, ağlıyordum. Korku filmlerini izleye izleye karanlık korkum artmış gece uyuyamıyordum.

İLK DOĞUM GÜNÜM
Bir yıl geçmişti. Annem doğum günümü unutmamıştı. Babam beni oyalarken annem sürpriz pastayla uğraşıyordu. Annem:
-. Hadi oğlum içeriye gel.
-. Ante! Anne!
-. Geliyor Gamze.
Annemin ismi Gamze idi. Hemen içeriye koştum kaşarken düştüm, ağlamaya başladım.
-. Anne! Ihı ıhı ihi. Ante!
-. Ne oldu oğlum.
-. Anne! Aaaaa. Anne!
Babam beni kaldırdı içerideki sürpriz partiye götürdü. Pastayı görünce durdum. Yere inince pastayı almaya çalıştım ama bir şarkı kulağımı işitti.
-. İyi ki doğdun Volkan. İyi ki doğdun Volkan.
-. Hih Hi Hi Anne.
Pastayı yedik. Ben her tarafımı batırmıştım. Annem beni yıkadıktan sonra hediyeler açılmaya başlandı. Annem bana çok güzel bir konuşan bebek almış. Babam ise bana arabalı bir nevresim takımı ve yeni bir yatak almış. Beni yatağıma yatırıp uyuttular. Bugün sakin ve korkmadan uyumuştum bunun farkına bile varmamıştım.

BİZİM KOMŞU
Aradan üç yıl geçmişti. Babamın ve annemin adını artık ezberlemiştim. Annem Gamze babam ise Süleyman’dı. Beni adımı söylediklerinde ben de onlarınkini söylerdim. Konuşuyordum artık. Önüne gelene bir şey söylemeyip konuşmamı geliştiriyordum.
Bir gün annemin işi çıktı ve babamla birlikte evde kaldık. Babam:
-.Haydi, komşuya gidelim mi?
-. O kim, dedim hiç komşuya gitmemiştim.
-. Hani karşı taraftaki evler var ya oraya diyorum.
-. Hadi gidelim ben hazırım.
-. Tamam, hadi o zaman.
Evin zilini çaldık. Bekledik bir dakika sonra giderken kapı açıldı. Bir adam:
-. Ne var be ne çalıyorsunuz zilimi terbiyesiz.
-. Eee. Beni sen çağırmıştın ya hani.
-. Heeeee. Geldin demek he, gel gel.
İçeriye geçtik. Babama:
-. Yanındaki kim.
-. Benim oğlum tanımadın mı?
-. He he tanıdım, dedi biraz konuştuk kalktık.
OKUL KORKUSU
Artık büyümüştüm. Babam beni okula yazdırmıştı. Ben okula gitmek istemiyordum. Okuldan biraz korkuyordum. Beni teselli etmeye çalışıyorlardı ama ben bunu aklıma koymuştum. Okul gününe son beş gün kalmıştı. Akşam evde babamla okulu konuşurken:
-. Baba ben okula gitmek istemiyorum, dedim.
-. Ama gitmen lazım bu mecbur hem sana bak oyuncak aldım.
-. Oyuncak kırıldı ama, dedim okula gitmemek için.
-. Olsun, yenisini getiririm ama sen gideceksin tamam mı?
Çaresizce başımı salladım yarın okul vardı. Eşyalar alınmıştı. Aslında eşyalar güzeldi. Okulda böyle olabilirdi. Güzel boyalar, kitaplar, kalemler daha neler neler… Sabah olmuştu. Ben sevinçle kalkmıştım. Kahvaltıya oturdum. Yemekten sonra babamla okula gittim. Okul çok büyüktü. Birkaç kişi bana bakım söyleniyorlardı. İçeriye girdik. Sınıfımın adı Afacanlar sınıfı idi. Bu sınıfın adını sevmiştim. Birde içi nasıldı acaba. Sınıfa çıktık. İçi tam istediğim bir biçimde idi. daha ilk günden okulu sevmeye başlamıştım.
YARAMAZLAR
Okula her gün erken uyanıp mutlu gidiyordum ama okulda babama açıklamadığım bir sorun vardı. Buna dayanamayıp babama söylemeye karar verdim. Babama:
-. Baba bana okulda birkaç…
-. Oğlum gelsen de çöpleri atsan.
-. Ben hemen dönerim baba.
-. Tamam.
Artık çöpleri atınca babama boş ver dedim. Ertesi gün okula giderken yaramaz çocuklar gelmiş ve bana sataşıyordu. Artık dayanamayıp eve gittim.
YOLUMUN SONU
Okula tekrar gittim ama yine yaramaz çocuklar beni suya atmıştı. Hemen kaçıp gittiler. Ben suda boğulup gittim. Ama ölmeden bir adaya çıktım. Son kelimem:
-. Güle güle hayat, diyebilmiştim.

Bu hikayeyi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dan okuyabilirsiniz. Devamı yakında gelecektir…

Yeni Bir Hayat Hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Oyuncak Hikayesi 3 - Toy Story 3 - BRRip - Türkçe Dublaj - Film İndir